Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Organický Dong Quai

Další názvy:
Angelica sinensis, Andělika čínská

Andělika čínská patří do čeledi miříkovitých. Roste v Číně, Koreji a Japonsku. Přezdívá se jí “ženský ženšen” a v tradiční čínské medicíně byla známá ji v 6. stol.př.n.l. Má silně aromatickou vůni a kvete bílými drobnými květy, které se shlukují v jeden větší. Z Anděliky čínské se využívá hlavně kořen a obsahuje vitamíny A, karotenoidy, vitamin B12, kyselinu askorbovou a kyselinu listovou. Má antibakteriální účinky, pomáhá ustálit hladinu ženského hormonu progesteronu, má příznivé účinky při slabé, silné nebo nepravidelné menstruaci, pomáhá proti migréně a posiluje imunitu. Další pozitivní účinky má v léčbě dýchacího ústrojí, protože pomáhá zlepšit průchodnost dýchacích cest. Najdeme ji ve formě tablet, výtažků a čajových směsích. Není vhodná pro jedince, kteří užívají léky na ředění krve.

Dokáže vyrovnávat ženský hormonální systém. Jako doplněk je dostupný ve formě tabletek, tobolek, čajích, tinktur a krémů. Má 
protizánětlivé účinky, stimuluje imunitní systém, léčí alergii, léčí zácpu, snižuje vysoký krevní tlak, léčí bolest hlavy, snižuje syndromy PMS, menstruace, menopauzy a léčí revmatoidní artritidu. Mezi vedlejší účinky může patřit nadýmání, průjem, zvýšení citlivost na sluneční a UV záření, ztráta chuti k jídlu, horečka, vysoký krevní tlak.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.