Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Omega 3

Omega-3 jsou typ polynenasyceného tuku, který je prospěšný pro zdraví. Tři hlavní typy jsou: ALA (kyselina alfa-linolenová), DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová). ALA je esenciální mastná kyselina, kterou naše tělo potřebuje, ale nedokáže si ji samo vytvořit, tudíž ji musíme získat z potravin jakou jsou vlašské ořechy, lněné semínko a řepková olej. Naše tělo umí produkovat DHA a EPA z ALA, nicméně to není tak účinné, jako když je získáváme přímo z jídla. Tyto dvě omega-3 se nacházejí v tučných rybách, jako je losos, sardinky a makrela. Výzkum ukazuje, že jak DHA tak EPA jsou důležité v mnoha oblastech, včetně zdraví srdce a mozku.

Vlastnosti omega 3: pomáhají předcházet depresím a úzkostem, zlepšují zdraví očí, podporují růst a vývoj mozku u kojenců, zlepšují rizikové faktory srdečních chorob, snižují příznaky ADHD u dětí, zlepšují pozornost a snižují hyperaktivitu, impulsivitu a agresi, snižují rezistenci na inzulín, snižují chronické záněty, které mohou přispívat k srdečním onemocněním. Snižují riziko některých typů rakoviny (tlustého střeva, prostaty či prsu). Pomáhají zabránit úbytku duševních poruch souvisejících s věkem. Snižují riziko astmatu jak u dětí tak u mladistvých. Snižují tuk v játrech. Zlepšuje sílu kostí a kloubů, což potenciálně snižuje riziko vzniku řídnutí kostí (osteoporózy) a zánětu kloubů (artritidy). Snižují menstruační bolesti a mohou být účinnější než ibuprofen. Pomáhají zlepšit spánek, zejména délku a kvalitu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.