Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Olive leaf

Další názvy:
Listy olivovníku
Olivovník je tradičním symbolem hojnosti. Jeho pěstování je ekonomicky významné ve středomořské oblasti se zaměřením na olivy a olivový olej. Současně se hledají využití pro jiné části olivovníku. Během prořezávání a sklizně se sbírá mnoho olivových listů a malých větví. Vzhledem ke zdravotním výhodám olivového oleje se zájem obrátil k potenciálním výhodám olivových listů. Výtažek z olivových listů je stále více známý a oceňovaný pro své antioxidanty a polyfenoly a schopnost podporovat hladinu cukru v krvi v normálním rozmezí, imunitní zdraví a kardiovaskulární zdraví. Nejslibnější oblastí dosud bylo užívání extraktů z olivových listů pro vysoký krevní tlak.

Olivové listy obsahují několik klíčových polyfenolů, jako je oleacein a oleuropein. Polyfenoly se v rostlinách vyskytují přirozeně Tato složka má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Olivové listy mají i další přínosy pro zdraví chrání mozek před Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, zlepšuje zdraví srdce, snižuje krevní tlak, eliminuje volné radikály, snižuje zánětlivost v těle a k zevnímu použití je vhodná k léčbě oparů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.