Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

NMN

Další názvy:
Nikotinamid mononukleotid, Nicotinamide Mononucleotide, NAD+
Uvnitř všech našich buněk vytváříme důležitou molekulu zvanou nikotinamid adenin dinukleotid , lépe známý jako NAD +. Naše buňky používají NAD + k různým účelům, z nichž nejdůležitější je produkce energie, kterou naše buňky potřebují k fungování, a k aktivaci proteinů, které opravují poškozenou DNA. Jak stárneme, množství této molekuly klesá.  Hladiny NAD v našem těle určují rychlost procesu stárnutí. Při nedostatečné hladině NAD+ dochází ke zpomalení kognitivních reakcí, ztrátě paměti, fyzickým projevům stárnutí a poklesu energie.

NMN je metabolit vitamínu B3, který se přirozeně nachází v našem těle. Mimo jiné je to v současnosti jedna z nejvíce zkoumaných a nejoblíbenějších látek zpomalujících stárnutí. Niacin je prekurzor NMN, liší se přidáním fosfátové skupiny, která ovlivňuje, že se snadno dostane do buňky, kde se přemění na NAD+. Konkrétně se skládá z nikotinamidu, ribózy a fosfátové skupinyNR => NMN => NAD+ => oprava DNA.

Vědci se domnívají, že pokles NAD + podporuje mnoho zdravotních problémů, kterým čelíme, když stárneme. Kdybychom dokázali tuto ztrátu zastavit, mohli bychom žít déle a přitom zůstat zdravější.
Jedním ze způsobů, jak můžeme udržovat zdravé hladiny NAD +, je doplnění našeho těla jeho prekurzorem, nikotinamid mononukleotidem (NMN). K výrobě více NAD + je tedy potřeba více prekurzorů, jako je NMN. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.