Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Nikotinamid ribosid

Další názvy:
Niagen
Nikotinamid ribosid  je alternativní forma vitamínu B3 (niacin). Nikotinamid ribosid se v těle přemění na nikotinamidadeninindinukleotid (NAD+) koenzym nebo pomocnou molekulu. V malém množství se vyskytuje v kravském mléce, pivu a kvasnicích. Nikotinamid ribosid je důležitý pro zvýšení hladiny NAD+. Může pomoci při hubnutí, může snížit riziko rakoviny a pomáhá regulovat vnitřní hodiny lidského těla. 

NAD+ působí jako energie pro mnoho biologických procesů: přeměna jídla na energii, oprava poškozené DNA, posílení obranných systémů buněk. Hladina NAD+ s postupujícím věkem klesá a hrozí riziko chronických onemocnění, Alzheimerovy choroby, srdeční choroby anebo ztráta zraku.

Doporučenou denní dávkou je 250-300 mg. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!