Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

N-Acetyl-L-Cystein

Další názvy:
NAC

N-Acetyl-L-Cystein je doplňkovou formou cysteinu, který se vyskytuje ve většině potravin. Díky modifikované aminokyselině cysteinu dokáže stimulovat antioxidant glutathion a tím podpořit zdraví buněk, tkání a orgánů. NAC hraje v lidském těle několik důležitých rolí, pomáhá širokému spektru zdravotní problémů. Řadí se mezi nejúčinnější látky určené k detoxikaci a k ochraně před oxidativním stresem, kdy dochází k poškození buněk volnými radikály.

Má 
antioxidační účinky, kdy tělo chrání před volnými radikály a také protizánětlivé účinky. Stimuluje produkci glutathionu. Působí preventivně před nemocemi jater a ledvin, pomáhá při detoxikaci jater a ledvin. Podporuje zdraví mozku, reguluje hladiny glutamátu v mozku, jehož nadbytek může způsobit psychiatrické poruchy. Zmírňuje příznaky respiračních stavů, snižuje zánět, rozkládá hlen. Může zlepšit plodnost u mužů i žen. Stabilizuje hladinu cukru v krvi, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a podporuje imunitní systém.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.