Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Myrcene

Myrcen je monoterpen, který tvoří až 50% celkového obsahu terpenu v jednotlivých kmenech konopí. Myrcen se vyznačuje zemitým, bylinným a pižmovým aroma. Myrcen se běžně vyskytuje v mangu, citrónové trávě, chmelu a tymiánu. 

Myrcen má protizánětlivé, analgetické, antibiotické, anitumutagenní a sedativní účinky. Výzkumy se zabývají protirakovinnými účinky myrcenu s terapeutickými účinky v léčbě rakoviny. Léčí chronickou bolest, vysoké dávky snižují bolest. Pomáhá s nespavostí. Uvolňuje svalové napětí.

V různých kmenech konopí je jeho vůně prominentní a rozpoznatelná. Je také důležitý kvůli způsobu, jakým interaguje s hematoencefalickou bariérou, která má za úkol   udržování stálého prostředí pro mozek a brání vniknutí cizích látek. Myrcen má právě za následek propuštění více sloučenin do mozku (např. kanabinoidy) a hraje důležitou roli při zvyšování jejich účinnosti, čemuž se říká doprovodný efekt. Myrcen zvyšuje aktivaci receptoru CB1 a zvyšuje kvalitu zážitku.  

Myrcen je považován za přídatnou látku povolenou pro přidávání do potravin pro lidskou spotřebu jako syntetickou aromatickou látku.
Používá se tedy v minimálním množstvím, používá se v souladu se všemi zásadami správné výrobní praxe. Používá se samostatně nebo v kombinaci s jinými látkami, které byly prohlášeny za bezpečné.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.