Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Muira Puama

Další názvy:
Ptychopetalum olacoides
Muira Puama je druh stromu, který roste v amazonském pralese a jehož kořeny a stonky se používají jako léčivo. Používá se jako adaptogen, který zvyšuje odolnost těla proti stresu. V dnešní době probíhají další výzkumy, které zkoumají léčebné účinky na lidské tělo. Vhodná dávka závisí na věku, pohlaví a je důležité ji probrat s lékařem.
mastné kyseliny, estery Obsahuje mastné kyseliny, esenciální oleje, rostlinné steroly, triterpeny, 8 diterpenoidů.

antibakteriální a protizánětlivé účinky. V brazilském léčitelství se používá jako přírodní afrodiziakum a je vhodný jako vhodný prostředek pro léčbu sexuální dysfunkce u mužů i žen a erektilní dysfunkce u mužů. Má adaptogenní vlastnosti (dokáže se přizpůsobit stresovým situacím) a tím zvyšuje odolnost těla vůči negativním účinkům chronického stresu. Využívá se jako přírodní léčivo při depresích, stresu a úzkosti. Snižuje bolest hlavy. Snižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi. Pomáhá při menstruačních potížích, premenstruačním syndromu a žaludečních nevolnostech. Podporuje růst neuronů a zlepšuje paměť.
Doporučená denní dávka je 100 - 1500 mg/denně.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.