Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Mucuna pruriens

Mucuna Pruriens se používá v rostlinných léčivech. Pozitivně ovlivňuje mužskou plodnost, libido a také ukazuje některé činnosti v oblasti zmírnění příznaků nervových poruch. Tradičně se používá také jako afrodiziakum. Mucuna Pruriens byl již používán ve starém systému hinduistického ajurvédy k podpoře léčby neplodnosti nebo neurologických poruch. Mucuna Pruriens je také známá jako sametová fazole. M. Pruriens roste na stromech pocházejících z jižní Číny a východní Indie, ale v současné době se vyskytuje v různých oblastech světa.

Semena se běžně používají k léčbě Parkinsonovy choroby a léčbě erektilní dysfunkce, oligospermie a impotence u mužů. Obsahuje levodopu, která zvyšuje hladinu cirkulujícího dopaminu, což z něj činí účinnou alternativu nebo přírodní lék na Parkinsonovu chorobu. Je také známý svými účinky na hormony. Snižuje hladinu prolaktinu a zvyšuje hladinu testosteronu u mužů. Používá se proto k léčbě hyperprolaktinémie (vysoká hladina prolaktinu) a nízké hladiny testosteronu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.