Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

MSM

Další názvy:
Methylsulfonylmethane
MSM je methylsulfonylmethan, což je organická sloučenina, která je oblíbeným doplňkem pro léčbu svalů a kloubů. Vyskytuje se přirozené v rostlinách, zvířatech a lidech, navíc se vyrábí v laboratoři ve formě tobolek a prášků. Je využíván v alternativní medicíně. MSM obsahuje síru, která se hojně využívá ke zmírnění bolestivosti kloubů, zánětů, otoků a podporu imunitního systému.

MSM má antioxidační a protizánětlivé účinky. Pomáhá při léčbě osteoartrózy, revmatoidní artritidy a při bolesti svalů a kloubů. Dále zlepšuje zdraví pokožky posílením produkce kreatinu. Kromě toho může MSM zvýšit hladinu glutathionu, silného antioxidantu, který je tělem produkován. MSM je doporučováno pro sportovce, protože zmírňuje bolestivost svalů po tréninku a urychluje svalovou regeneraci.
MSM by neměli užívat lidé užívající léky na ředění krve a léky na bolest. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.