Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Mořská sůl

Další názvy:
Sea Salt, Maris Sal
Mořská sůl se vyrábí procesem odpařováním slané vody. Mořská sůl je tmavší než rafinovaná sůl. Díky menšímu procesu zpracování si zachovává minerály a svou vlhkost. Mořská sůl se využívá i v kosmetickém průmyslu.

Mořská sůl je bohatá na minerály, mezi které patří: sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, bromid, zinek, fluorid.

Mořská sůl podporuje zdraví pokožky, snižuje zánět pokožky, léčí akné, lupénku a dokáže pokožku hydratovat. Zlepšuje krevní oběh. Podporuje zdraví zubů, zabraňuje vzniku zubního kazu, zmírňuje krvácení dásní.  Snižuje bolest svalů a uvolňuje svalové křeče. Snižuje příznaky revmatoidní artritidy a snižuje riziko osteoartrózy. Zlepšuje nízký krevní tlak. Dokáže snížit projevy epilepsie. Udržuje rovnováhu elektrolytů v těle. Stimuluje zdravý růst vlasů.

Při užívání většího množství mořské soli se může objevit dehydratace, slabost, podrážděnost, nadýmání nebo zvýšení krevního tlaku a zvýšení rizika infarktu. 

Mořskou sůl by ve větším množství neměli užívat lidé s kardiovaskulárním onemocněním a selháním ledvin. 

Přítomnost mořské soli v kosmetických produktech má prospěšný vliv na pokožku i vlasy. Pokožku zjemňuje, rozjasňuje a prokrvuje. Stimuluje vlasovou pokožku, dodává vlasům objem a zanechává je hebké a plné lesku. Zároveň působí mořská sůl jako konzervant.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.