Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Mořská sůl

Další názvy:
Sea Salt, Maris Sal
Mořská sůl se vyrábí procesem odpařováním slané vody. Mořská sůl je tmavší než rafinovaná sůl. Díky menšímu procesu zpracování si zachovává minerály a svou vlhkost. Mořská sůl se využívá i v kosmetickém průmyslu.

Mořská sůl je bohatá na minerály, mezi které patří: sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, bromid, zinek, fluorid.

Mořská sůl podporuje zdraví pokožky, snižuje zánět pokožky, léčí akné, lupénku a dokáže pokožku hydratovat. Zlepšuje krevní oběh. Podporuje zdraví zubů, zabraňuje vzniku zubního kazu, zmírňuje krvácení dásní.  Snižuje bolest svalů a uvolňuje svalové křeče. Snižuje příznaky revmatoidní artritidy a snižuje riziko osteoartrózy. Zlepšuje nízký krevní tlak. Dokáže snížit projevy epilepsie. Udržuje rovnováhu elektrolytů v těle. Stimuluje zdravý růst vlasů.

Při užívání většího množství mořské soli se může objevit dehydratace, slabost, podrážděnost, nadýmání nebo zvýšení krevního tlaku a zvýšení rizika infarktu. 

Mořskou sůl by ve větším množství neměli užívat lidé s kardiovaskulárním onemocněním a selháním ledvin. 

Přítomnost mořské soli v kosmetických produktech má prospěšný vliv na pokožku i vlasy. Pokožku zjemňuje, rozjasňuje a prokrvuje. Stimuluje vlasovou pokožku, dodává vlasům objem a zanechává je hebké a plné lesku. Zároveň působí mořská sůl jako konzervant.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.