Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Molybden

Molybden je stopový prvek, to znamená, že je v těle zastoupen jen v malém množství. Přesto je nezbytný pro správné fungování celého organismu. Bez něj by se v těle hromadily siřičitany a toxiny. Je přítomný v půdě a do stravy se získává pomocí rostlin rostoucích z půdy a zvířaty pojídajících rostliny. Nedostatek molybdenu je vzácný. Z potravin ho najdeme například ve fazolích, čočce a vnitřnostech jako jsou játra nebo ledviny.

Působí jako kofaktor (látka, která spolupůsobením s jinou látkou způsobuje zesílení jejího účinku) 4 enzymů, které se podílejí na zpracování siřičitanů, rozkladu odpadních látek a toxinů. Mimo to molybden zvyšuje tvrdost zubní skloviny a působí preventivně proti zubnímu kazu.
Denní dávka je 2000 mcg denně. I když je nedostatek vzácný, tak se může objevit a může se projevit abnormalitou mozku, zpožděním vývoje a ve velmi vážných případech i smrtí dítěte.Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.