Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Molybden

Molybden je stopový prvek, to znamená, že je v těle zastoupen jen v malém množství. Přesto je nezbytný pro správné fungování celého organismu. Bez něj by se v těle hromadily siřičitany a toxiny. Je přítomný v půdě a do stravy se získává pomocí rostlin rostoucích z půdy a zvířaty pojídajících rostliny. Nedostatek molybdenu je vzácný. Z potravin ho najdeme například ve fazolích, čočce a vnitřnostech jako jsou játra nebo ledviny.

Působí jako kofaktor (látka, která spolupůsobením s jinou látkou způsobuje zesílení jejího účinku) 4 enzymů, které se podílejí na zpracování siřičitanů, rozkladu odpadních látek a toxinů. Mimo to molybden zvyšuje tvrdost zubní skloviny a působí preventivně proti zubnímu kazu.
Denní dávka je 2000 mcg denně. I když je nedostatek vzácný, tak se může objevit a může se projevit abnormalitou mozku, zpožděním vývoje a ve velmi vážných případech i smrtí dítěte.Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.