Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Mikrokrystalická celulóza

Mikrokrystalická celulóza MCC je nestravitelná rostlinná hmota. Rostliny se čistí, melou, díky čemuž se tvoří jemný bílý prášek. Prášek je tak jemný, že jsou jeho drobné krystalky viditelné pouze pod mikroskopem. Mikrokrystalická celulóza je běžným doplňkem produktů, které nemají nutriční hodnotu. Bývá obsažena v doplňcích, léčivech a balených potravinách. Vyskytuje se i pod názvy jako: prášková celulóza, MCC, celulózová guma, karboxymethylcelulóza. Vyskytuje se v tvrdých stoncích rostlin. 

Mikrokrystalická celulóza 
působí jako emulgátor a zabraňuje oddělování vody. Přidává jídlu objem bez přidaných kalorií. Používá se při konzervování polévek a omáček. Vyskytuje se v lécích na alergii, na činnost štítné žlázy a v lécích na krevní tlak. Může zvýšit úbytek hmotnosti. Vyskytuje se v syrovátkových výrobcích a umožňuje vytvoření nerozbitné tablety.Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.