Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Měsíček lékařský

Další názvy:
Calendula officinalis
Měsíček lékařský byl historicky používán pro řadu různých nemocí, zejména těch, které souvisejí s pokožkou nebo při hojení ran. Měsíček lékařský je jednoletá bylina, u nichž se k léčebným účinkům využívá květ, který je žluté a oranžové barvy a je bohatý na flavonoidy, obsahuje také triterpenové saponiny a alkoholy triterpenů. Listy měsíčku se můžou využít při vaření. Z měsíčku se dělá i olej, který je přísadou mastí, krémů a balzámů.

Měsíček se vyznačuje protizánětlivými, antidiabetickými a neuroprotektivními vlastnostmi. Měsíček může být obzvláště účinný při léčbě nemoci kůže, vyrážky, ekzému, plísně. Pomáhá při léčbě vaginálních kvasinkových infekcí. Zmírňuje bolest. Zmírňuje menstruační křeče. Snižuje příznaky gastritidy (zánětu žaludku) a žaludečních vředů. Snižuje vedlejší projevy léčby rakoviny. 

Výtažek z květů měsíčku lékařského se využívá především jako prostředek proti stárnutí. Má antioxidační účinky, které chrání pokožku před poškozením volnými radikály a zmírňují příznaky stárnutí kůže. Měsíček podporuje hydrataci pokožky, přispívá k její regeneraci, urychluje hojení a má zklidňující vlastnosti pro podrážděnou a citlivou pokožku. Také podporuje zdraví ústní dutiny, je účinný zejména při léčbě zánětu dásní.  Stal se oblíbeným přírodním produktem, u kterého byly prokázány protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Je výbornou přísadou ústních vod a zubních past, kde působí proti zubnímu plaku a zánětu dásní.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.