Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Měsíček lékařský

Další názvy:
Calendula officinalis
Měsíček lékařský byl historicky používán pro řadu různých nemocí, zejména těch, které souvisejí s pokožkou nebo při hojení ran. Měsíček lékařský je jednoletá bylina, u nichž se k léčebným účinkům využívá květ, který je žluté a oranžové barvy a je bohatý na flavonoidy, obsahuje také triterpenové saponiny a alkoholy triterpenů. Listy měsíčku se můžou využít při vaření. Z měsíčku se dělá i olej, který je přísadou mastí, krémů a balzámů.

Měsíček se vyznačuje protizánětlivými, antidiabetickými a neuroprotektivními vlastnostmi. Měsíček může být obzvláště účinný při léčbě nemoci kůže, vyrážky, ekzému, plísně. Pomáhá při léčbě vaginálních kvasinkových infekcí. Zmírňuje bolest. Zmírňuje menstruační křeče. Snižuje příznaky gastritidy (zánětu žaludku) a žaludečních vředů. Snižuje vedlejší projevy léčby rakoviny. 

Výtažek z květů měsíčku lékařského se využívá především jako prostředek proti stárnutí. Má antioxidační účinky, které chrání pokožku před poškozením volnými radikály a zmírňují příznaky stárnutí kůže. Měsíček podporuje hydrataci pokožky, přispívá k její regeneraci, urychluje hojení a má zklidňující vlastnosti pro podrážděnou a citlivou pokožku. Také podporuje zdraví ústní dutiny, je účinný zejména při léčbě zánětu dásní.  Stal se oblíbeným přírodním produktem, u kterého byly prokázány protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Je výbornou přísadou ústních vod a zubních past, kde působí proti zubnímu plaku a zánětu dásní.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.