Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Menanchinon-7

Další názvy:
MK-7
Menanchinon-7 (MK-7)  je jednou z forem vitamínu K2, který je rozpustný v tucích. Vitamin K2 zahrnuje celou řadu souvisejících forem, které se liší hlavně počtem isoprenylových skupin v postranních řetězcích molekuly. Menanchinony se značí jako MK s číslovou, která udává počet izoprénových jednotek, ukazuje tedy, jak je dlouhý řetězec. Pokud existuje těchto jednotek 7, nazývá se K2-7 (MK-7).

Vitamín K2-7 s dlouhým řetězcem a další tři druhy MK-8, MK-9 a MK-10 jsou produkovány bakteriemi ve střevech. Nejlepší zdrojem tohoto vitamínu je natto, tradiční japonské jídlo. Kromě toho ho lze nalézt ve fermentovaných potraivnách a v potravinách na bázi kvasinek, např. při fermentaci sóji, kdy se využívá bakterie Bacillus subtillis.

Studie prokázaly, že K2-7 má lepší biologickou dostupnost než jiné formy - to znamená, že se tělem vstřebává snadněji. Kromě toho, že představuje biologicky nejaktivnější formu vitamínu K, tak také zůstává v těle déle, přibližně 72 hodin. Jiné formy jako je například MK-4 zůstávají v těle jen několik hodin.
Při delším příjmu se MK-7 hromadí ve vyšších hladinách než jiné formy vitaminu K. Tím dochází k lepší karboxylaci osteokalcinu, což představuje jeden ze základních procesů pro zdravější kosti a tepny. Působí preventivně proti řídnutí kostí (osteoporózy). Brání hromadění vápníku ve stěnách tepen (kalcifikace cév), kdy čistí tepny od těchto usazenin.  Může pomoci omezit frekvenci a intenzitu křečí. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.