Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Menanchinon-7

Další názvy:
MK-7
Menanchinon-7 (MK-7)  je jednou z forem vitamínu K2, který je rozpustný v tucích. Vitamin K2 zahrnuje celou řadu souvisejících forem, které se liší hlavně počtem isoprenylových skupin v postranních řetězcích molekuly. Menanchinony se značí jako MK s číslovou, která udává počet izoprénových jednotek, ukazuje tedy, jak je dlouhý řetězec. Pokud existuje těchto jednotek 7, nazývá se K2-7 (MK-7).

Vitamín K2-7 s dlouhým řetězcem a další tři druhy MK-8, MK-9 a MK-10 jsou produkovány bakteriemi ve střevech. Nejlepší zdrojem tohoto vitamínu je natto, tradiční japonské jídlo. Kromě toho ho lze nalézt ve fermentovaných potraivnách a v potravinách na bázi kvasinek, např. při fermentaci sóji, kdy se využívá bakterie Bacillus subtillis.

Studie prokázaly, že K2-7 má lepší biologickou dostupnost než jiné formy - to znamená, že se tělem vstřebává snadněji. Kromě toho, že představuje biologicky nejaktivnější formu vitamínu K, tak také zůstává v těle déle, přibližně 72 hodin. Jiné formy jako je například MK-4 zůstávají v těle jen několik hodin.
Při delším příjmu se MK-7 hromadí ve vyšších hladinách než jiné formy vitaminu K. Tím dochází k lepší karboxylaci osteokalcinu, což představuje jeden ze základních procesů pro zdravější kosti a tepny. Působí preventivně proti řídnutí kostí (osteoporózy). Brání hromadění vápníku ve stěnách tepen (kalcifikace cév), kdy čistí tepny od těchto usazenin.  Může pomoci omezit frekvenci a intenzitu křečí. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.