Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Měď

Měď je hned po železe a zinku nejvíce zastoupených esenciálním prvkem. V organismu se podílí na lepším využití cukru, podílí se na stavbě kostí a je součástí centrálního nervového systému. Kromě toho je v současné době měď běžnou součástí léků, protože má vynikající protizánětlivé vlastnosti. Měď se shlukuje v játrech a poté je krví přenášena do celého těla. Měď můžeme nalézt v potravinách jako jsou vnitřnosti, měkkýši a korýši, kakau, ale také ovesných vločkách, luštěninách, vejcích nebo droždí. V těle dospělého člověka se nachází asi 100 - 150 mg mědi. Při nedostatku mědi dochází ke chudokrevnosti a anémii. Nadbytek mědi je velmi vzácný, muselo by pravděpodobně dojít k vysokému příjmu doplňků stravy. V případě dlouhodobého nadbytku mědi může být jaterní tkáň poškozena cirhózou. Existuje geneticky dědičné onemocnění, které se nazývá Wilsonova choroba. Při tomto onemocnění tělo není schopnost měď zpracovávat a následně vylučovat a ta se hromadí v jaterní tkáni.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.