Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Měď

Měď je hned po železe a zinku nejvíce zastoupených esenciálním prvkem. V organismu se podílí na lepším využití cukru, podílí se na stavbě kostí a je součástí centrálního nervového systému. Kromě toho je v současné době měď běžnou součástí léků, protože má vynikající protizánětlivé vlastnosti. Měď se shlukuje v játrech a poté je krví přenášena do celého těla. Měď můžeme nalézt v potravinách jako jsou vnitřnosti, měkkýši a korýši, kakau, ale také ovesných vločkách, luštěninách, vejcích nebo droždí. V těle dospělého člověka se nachází asi 100 - 150 mg mědi. Při nedostatku mědi dochází ke chudokrevnosti a anémii. Nadbytek mědi je velmi vzácný, muselo by pravděpodobně dojít k vysokému příjmu doplňků stravy. V případě dlouhodobého nadbytku mědi může být jaterní tkáň poškozena cirhózou. Existuje geneticky dědičné onemocnění, které se nazývá Wilsonova choroba. Při tomto onemocnění tělo není schopnost měď zpracovávat a následně vylučovat a ta se hromadí v jaterní tkáni.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.