Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

MEA

Další názvy:
Monoethanolamine
Ethanolaminy jsou skupinou chemikálií, které fungují jako povrchově aktivní látky a emulgační přísady v produktech osobní péče a čisticích prostředcích. Mezi běžné ethanolaminy patří monoethanolamin (MEA), diethanolamin (DEA) a triethanolamin (TEA). Ethanolaminy se vyrábějí chemickou reakcí ethylenoxidu s amoniakemEthanolaminy jako MEA fungují jako čisticí prostředky nebo povrchově aktivní látky v produktech osobní péče a kosmetice. V těchto typech produktů pomáhají ethanolaminy odstraňovat nečistoty a mastnotu z pokožky tím, že rozpouštějí mastnotu a přimíchají další důležité složky. Vzhledem k tomu, že ethanolaminy nedodávají silný zápach, jsou běžně součástí produktů, jako jsou barvy na vlasy. Ethanolaminy, jako je MEA, pomáhají upravit pH produktu, aby se zabránilo jeho degradaci při skladování v nádobě, takže vydrží déle. Ethanolaminy jsou považovány za hormonální disruptory a spouštěče rakovinového bujení. Mohou způsobovat alergické reakce.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.