Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Matcha

Další názvy:
Camellia sinensis
Matcha je zelený čaj, který se vyrábí z rostliny Camellia sinensis. Zemědělci pěstují matchu zakrytím svých čajovníků 20–30 dní před sklizní, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření. To zvyšuje produkci chlorofylu, zvyšuje obsah aminokyselin a dává rostlině tmavší zelený odstín. Sklízí se mladé čajové lístky, z nichž se odstraní stonky a žíly a rozemelou se na jemný prášek. Prášek se následně rozmíchá v horké vodě. Obsahuje kofein a oxidanty.

Matcha je bohatá na katechiny, což je třída rostlinných sloučenin v čaji, které působí jako přírodní antioxidanty. Obsahuje vysoké množství katechinu zvaného EGCG (epigallocatechin gallát), o kterém se předpokládá, že má na tělo účinky boje proti rakovině.

Mezi hlavní účinky užívání Matchy patří 
antioxidační účinky, podporuje zdraví srdce, pomáhá chránit játra a ledviny, pomáhá při hubnutí, může zlepšit funkci mozku, paměť, pozornost a může snížit růst rakovinných buněk (potřeba dalších výzkumů). Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.