Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Máta peprná

Další názvy:
Mentha piperita

Máta peprná je aromatická rostlina, která se díky svému aroma používá do potravin, zubní pasty, kosmetiky, ústní vody. Listy máty peprné se používají do čaje čerstvé i sušené. Používá se i jako esenciální olej.
Máta obsahuje mentol, menthone, mytel-acetát, limonen, beta-pinen.

Nejznámější a nejúčinnější působení máty na náš organismus je v oblasti žaludku, podporuje trávení, kdy pomáhá při nadýmání, průjmu. Vůně mátových lístků působí na nevolnost. Máta má uklidňující účinky, snižuje menstruační bolesti, pomáhá při příznacích dráždivého tračníku jako je bolest, nadýmání a průjem. Kromě toho zklidňuje podrážděnou kůži a svědění, léčí bolest hlavy, migerénu. Blahodárně působí na nos, krk, průdušky a plíce, pomáhá při kašli a nachlazení. Její užívání je vhodné pro astmatiky nebo i při běžném nachlazení.

Máta je skvělým prostředkem při zápachu z úst, účinně ničí bakterie vyskytující se na zubech a jazyku. Proto je častou přísadou do přípravků ústní hygieny, jako jsou zubní pasty, vody, spreje nebo pastilky.
Osvěžující vůně se používá při aromaterapii, protože pomáhá snižovat stres. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.