Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Mangan

Mangan je stopový minerál, který je pro naše tělo potřebný v malém množství. Mangan se v těle ukládá a to konkrétně v ledvinách, játrech, slinivce břišní a kostí.
Mangan můžeme najít v potravinách jako jsou ovesné vločky, listová zelenina, luštěniny a fazole.

Mangan má antioxidační, protizánětlivé účinky. V organismu je součástí mnoha enzymatických procesů, podílí se na struktuře kostí, zlepšuje jejich hustotu s dalšími vitamíny a minerály. Může snížit bolest při osteoartróze, což je kloubní onemocnění, kdy dochází k úbytku a přestavbě kloubní chrupavky. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Snižuje výskyt epileptických záchvatů. Je nezbytný pro správné fungování mozku a celého nervového systému. Mimo je mangan důležitý pro správné vstřebávání vitamínu C a E, podporuje metabolismus živin. Snižuje příznaky PMS v kombinaci s vápníkem. Podporuje zdraví štítné žlázy, je nezbytný pro produkci tyroxinu. Podporuje hojení ran. 


Nedostatek manganu je ojedinělý, ale může způsobit zvýšenou hladinu lipidů a nástup kornatění cév (aterosklerózy), což ukládání tukových a jiných látek do stěn cév. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.