Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Mangan

Mangan je stopový minerál, který je pro naše tělo potřebný v malém množství. Mangan se v těle ukládá a to konkrétně v ledvinách, játrech, slinivce břišní a kostí.
Mangan můžeme najít v potravinách jako jsou ovesné vločky, listová zelenina, luštěniny a fazole.

Mangan má antioxidační, protizánětlivé účinky. V organismu je součástí mnoha enzymatických procesů, podílí se na struktuře kostí, zlepšuje jejich hustotu s dalšími vitamíny a minerály. Může snížit bolest při osteoartróze, což je kloubní onemocnění, kdy dochází k úbytku a přestavbě kloubní chrupavky. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Snižuje výskyt epileptických záchvatů. Je nezbytný pro správné fungování mozku a celého nervového systému. Mimo je mangan důležitý pro správné vstřebávání vitamínu C a E, podporuje metabolismus živin. Snižuje příznaky PMS v kombinaci s vápníkem. Podporuje zdraví štítné žlázy, je nezbytný pro produkci tyroxinu. Podporuje hojení ran. 


Nedostatek manganu je ojedinělý, ale může způsobit zvýšenou hladinu lipidů a nástup kornatění cév (aterosklerózy), což ukládání tukových a jiných látek do stěn cév. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.