Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Maltodextrin

Maltodextrin je polysacharid. Jde o bílý prášek, který se vyrábí z pšenice, kukuřice a bramborového škrobu. Vyrábí se enzymatickým zpracováním škrobu, nejprve se uvaří škroby, poté se přidají enzymy nebo kyseliny - nejčastěji alfa-amyláza, aby došlo k rozkladu. Maltodextrin je rozpustný ve vodě a má neutrální chuť.

Plní funkci zahušťovadlaplniva nebo konzervačních látek v mnoha zpracovaných potravinách.  

Obvykle se však vyskytuje v potravinách pouze v malém množství a nemá pro nás tudíž významný vliv. Nicméně z důvodu vysokého glykemického indexu, může ve větším množství způsobit zvýšenou hladinu cukru v krvi, díky čemuž může pomoci léčit chronickou hypoglykémii (nízký obsah cukru v těle). Pomáhá dodat tělu energii. 

Vzhledem k tomu, že maltodextrin je rychle stravitelný uhlohydrát, je často součástí sportovních nápojů a občerstvení pro sportovce. 
Pro kulturisty a další sportovce představuje 
maltodextrin zdroj rychlých kalorií během nebo po tréninku. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.