Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Maltodextrin

Maltodextrin je polysacharid. Jde o bílý prášek, který se vyrábí z pšenice, kukuřice a bramborového škrobu. Vyrábí se enzymatickým zpracováním škrobu, nejprve se uvaří škroby, poté se přidají enzymy nebo kyseliny - nejčastěji alfa-amyláza, aby došlo k rozkladu. Maltodextrin je rozpustný ve vodě a má neutrální chuť.

Plní funkci zahušťovadlaplniva nebo konzervačních látek v mnoha zpracovaných potravinách.  

Obvykle se však vyskytuje v potravinách pouze v malém množství a nemá pro nás tudíž významný vliv. Nicméně z důvodu vysokého glykemického indexu, může ve větším množství způsobit zvýšenou hladinu cukru v krvi, díky čemuž může pomoci léčit chronickou hypoglykémii (nízký obsah cukru v těle). Pomáhá dodat tělu energii. 

Vzhledem k tomu, že maltodextrin je rychle stravitelný uhlohydrát, je často součástí sportovních nápojů a občerstvení pro sportovce. 
Pro kulturisty a další sportovce představuje 
maltodextrin zdroj rychlých kalorií během nebo po tréninku. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.