Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Magnesium treonát

Další názvy:
Magnesium treonát, treonát hořečnatý, Magtein, L-Treonát, Magnesium L-threonát
L-threonát hořečnatý je forma hořčíku, která je snadno vstřebatelná. Je to sůl tvořená směsí hořčíku a kyseliny threonové, což je látka, která je odvozena od vitamínu C a vznikla tzv. chelátová forma. Znamená to, že molekuly hořčíku jsou navázány na molekulu kyseliny threonové. Tím může zlepšit stabilitu hořčíku, jeho vstřebatelnost a biologickou dostupnost. 

Často se používá pro své pozitivní přínosy na funkci mozku. Má přímý vliv na kognitivní schopnosti, může pomoci zvládat určité poruchy v mozku jako jsou deprese, nebo ztráta paměti související s věkem. Účinky tohoto druhu hořčíku na mozek jsou zejména proto, že se jako jediný dostává přes hematoencefalitickou bariéru. Ta odděluje mozek od cévního systému. Jakmile hořčík překročí hematoencefalitickou bariéru začíná také pracovat na podpoře paměti. Konkrétní výzkum ukázal, že jakmile se L-threonate dostane do mozku, zvyšuje hustotu synapsí, které mají na starost přenos nervového vzruchu. Právě snížení synaptické hustoty má za následek snížení kognitivních schopností jako je výkon, paměť, pozornost nebo epizodická paměť (jako jsou osobní prožitky, nebo u amnézií vyskytující se ztráta identity).

Nejen že se l-threonát dostává přes hematoencefalickou bariéru, ale také zvyšuje neuroplasticitu mozku tj. schopnost mozku měnit se a hraje zásadní roli v paměti a učení. 

Hořčík hraje důležitou roli v celé řadě mozkových a neurologických stavů včetně akutního poranění mozku, závislostí, Alzheimerově chorobě, úzkostí, poruchy pozornosti, bipolární poruše, demenci, depresích, Parkinsonově chorobě nebo schizofrenie.

Magnesium L-threonát má i vynikající výsledky u osob s Alzheimerovou chorobou. U těchto lidí, bylo zjištěno výrazné zlepšení kognitivních schopností i paměti. Magnesium l-threonát p
odporuje kognitivní schopnosti a soustředění, zlepšuje kvalitu spánku, zmírňuje stres, pomáhá předcházet vzniku neurodegenerativních onemocnění (Alzheimerova a Parkinsonova choroba) a zlepšuje paměť.
Produkty, kde tuto látku naleznete

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.