Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Magnesium treonát

Další názvy:
Magnesium treonát, treonát hořečnatý, Magtein, L-Treonát, Magnesium L-threonát
L-threonát hořečnatý je forma hořčíku, která je snadno vstřebatelná. Je to sůl tvořená směsí hořčíku a kyseliny threonové, což je látka, která je odvozena od vitamínu C a vznikla tzv. chelátová forma. Znamená to, že molekuly hořčíku jsou navázány na molekulu kyseliny threonové. Tím může zlepšit stabilitu hořčíku, jeho vstřebatelnost a biologickou dostupnost. 

Často se používá pro své pozitivní přínosy na funkci mozku. Má přímý vliv na kognitivní schopnosti, může pomoci zvládat určité poruchy v mozku jako jsou deprese, nebo ztráta paměti související s věkem. Účinky tohoto druhu hořčíku na mozek jsou zejména proto, že se jako jediný dostává přes hematoencefalitickou bariéru. Ta odděluje mozek od cévního systému. Jakmile hořčík překročí hematoencefalitickou bariéru začíná také pracovat na podpoře paměti. Konkrétní výzkum ukázal, že jakmile se L-threonate dostane do mozku, zvyšuje hustotu synapsí, které mají na starost přenos nervového vzruchu. Právě snížení synaptické hustoty má za následek snížení kognitivních schopností jako je výkon, paměť, pozornost nebo epizodická paměť (jako jsou osobní prožitky, nebo u amnézií vyskytující se ztráta identity).

Nejen že se l-threonát dostává přes hematoencefalickou bariéru, ale také zvyšuje neuroplasticitu mozku tj. schopnost mozku měnit se a hraje zásadní roli v paměti a učení. 

Hořčík hraje důležitou roli v celé řadě mozkových a neurologických stavů včetně akutního poranění mozku, závislostí, Alzheimerově chorobě, úzkostí, poruchy pozornosti, bipolární poruše, demenci, depresích, Parkinsonově chorobě nebo schizofrenie.

Magnesium L-threonát má i vynikající výsledky u osob s Alzheimerovou chorobou. U těchto lidí, bylo zjištěno výrazné zlepšení kognitivních schopností i paměti. Magnesium l-threonát p
odporuje kognitivní schopnosti a soustředění, zlepšuje kvalitu spánku, zmírňuje stres, pomáhá předcházet vzniku neurodegenerativních onemocnění (Alzheimerova a Parkinsonova choroba) a zlepšuje paměť.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.