Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Maca peruánská

Další názvy:
Lepidium meyenii
Maca peruánská je léčivá bylina, která pochází z pohoří And. Zde se Maca přizpůsobila podmínkám jako žádná jiná rostlina. Za posledních pár let se stala oblíbeným doplňkem. Z rostliny se k léčebným účinkům používá kořen. Doplněk se vyskytuje ve formě prášku, kapslí a extraktu. Maca bývá označována jako peruánský ženšen a řadíme ji mezi adaptogenní rostliny. Adaptogenní rosltiny jsou skupiny bylin, které nám pomáhají se vyrovnávat s psychickým, emocionálním a fyzickým stresem. 

Maca peruánská obsahuje vitamíny skupiny A, B1, B2, B6, C a E, dále stopové prvky a minerály jako je fosfor, měď, draslík, vápník, mangan a železo, rostlinné sloučeniny (flavonoidy), glusinoláty a polyfenoly. Kromě toho obsahuje i esenciální aminokyseliny, které si naše tělo neumí vytvořit samo. Co se týče makroživin, tak obsahuje 10,2%  bílkovin, 8,5% sacharidů a 2,2% tuku.

 Mezi největší benefity patří její afrodiziakální vlastnosti. Zvyšuje libido jak u mužů, tak žen, podporuje plodnost, zvyšuje kvalitu spermií. U mužů může pomoci zmenšit velikost prostaty. Přispívá k optimalizaci menstruačního cyklu, snižuje příznaky menopauzy a celkově podporuje  hormonální systém. Využívala se po staletí ke zlepšení fyzického výkonu, zvýšení energie, síly a ke zvýšení psychické odolnosti, kdy pomáhá zlepšit náladu, snižuje úzkost a depresi. Díky tomu patří mezi významné adaptogenní rostliny. Zlepšuje funkci mozku a paměť a chrání pokožku před UV zářením.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.