Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Lutein

Lutein je důležitý antioxidant, který spolu se Zeaxanthinem patří mezi dva důležité karotenoidy, což jsou pigmentové produkované rostlinami a dodávají ovoci žlutý až načervenalý odstín. Lutein můžeme najít v největší míře listové zelené zelenině: ve špenátu, brokolici, kapustě, mangoldu ale i ve vejcích, červené papričce, kukuřici. Lutein se nejlépe se vstřebává, když se užívá s jídlem obsahující vyšší množství tuku kvůli toho, že lipoproteiny s nízkou hustotou jsou hlavním transportním prostředkem pro lutein.

Lutein především chrání tělo před volnými radikály a konkrétně naše oči před poškozením volnými radikály. Podporuje zdraví očí, kdy pomáhá potlačit zánět, pomáhá zlepšit ostrost vidění, chrání oční tkáň před poškozením slunečním zářením, pomáhá chránit před progresí makulární degenerace související s věkem, snižuje riziko šedého zákalu. Mimo to dokáže chránit naši pokožku před ultrafialovými paprsky. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.