Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Lutein

Lutein je důležitý antioxidant, který spolu se Zeaxanthinem patří mezi dva důležité karotenoidy, což jsou pigmentové produkované rostlinami a dodávají ovoci žlutý až načervenalý odstín. Lutein můžeme najít v největší míře listové zelené zelenině: ve špenátu, brokolici, kapustě, mangoldu ale i ve vejcích, červené papričce, kukuřici. Lutein se nejlépe se vstřebává, když se užívá s jídlem obsahující vyšší množství tuku kvůli toho, že lipoproteiny s nízkou hustotou jsou hlavním transportním prostředkem pro lutein.

Lutein především chrání tělo před volnými radikály a konkrétně naše oči před poškozením volnými radikály. Podporuje zdraví očí, kdy pomáhá potlačit zánět, pomáhá zlepšit ostrost vidění, chrání oční tkáň před poškozením slunečním zářením, pomáhá chránit před progresí makulární degenerace související s věkem, snižuje riziko šedého zákalu. Mimo to dokáže chránit naši pokožku před ultrafialovými paprsky. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.