Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Limonen

Další názvy:
Limonene
Limonen se obvykle vyskytuje v malém množství, většinou je jeho obsah mezi 1-2%. Limonen se běžně vyskytuje v ovocných slupkách, v mátě peprné, jalovci, rozmarýnu a představuje citrusovou vůni. Vyskytuje se ve 2 formách jako D-limonen (obsažený ve slupkách citrusových plodů) a L-limonen (obsažený v mátovém oleji). D-limonen je stabilní izomer limonenu a je nejběžnější formou . L-limonen je méně častý a vyznačuje se pichlavým a terpentýnovým zápachem. Rozdíl spočívá v tom, že L-limonen je cyklický monoterpen a D-limonen je izomer limonenu. 
Limonen se extrahuje pomocí hydrodestilace, kdy se ovocné slupky namočí do vody, zahřívají se, dokud se těkavé molekuly neuvolní parou, nezkondenzují a neoddělí se. Díky své vůni je obsažený v kosmetice, čistících prostředcích a osvěžovačích vzduchu.  

Má antioxidační, protizánětlivé, antifungální, antibakteriální a antikarcinogenní účinky. Používá se k léčbě zažívacích komplikací, zmírňuje žaludeční reflux a pálení žáhy, rozpouští žlučové kameny. Zlepšuje náladu, pomáhá léčit depresi a úzkost, zmírňuje stres. Snižuje riziko srdečních chorob, snižuje cholesterol, tuk a cukr v krvi. Snižuje chuť k jídlu. Podporuje hojení ran. Zlepšuje vstřebávání dalších terpenů a chemikálii prostřednictvím trávicího traktu, sliznic a kůže. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.