Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-Leucin

L-leucin je esenciální aminokyselina, kterou tělo nedokáže samo produkovat, proto je důležité ji přijímat v potravě. Je to aminokyselina s rozvětveným řetězcem, která je pro tělo nezbytná. Musíme si ho získat ze stravy, jelikož si ho tělo nedokáže syntetizovat samo.
Podobně jako u mnoha dalších aminokyselin se leucin nachází v mnoha potravinách, které mají vysoký obsah bílkovin. L-Leucin je obsažený v kuřecím a krůtím mase, rybách, vejcích, mléčných výrobcích, sóje, fazolích a ořechách.
Doporučená běžná dávka je 50mg.

Leucin zvyšuje produkci energie a bílkovin (tedy svalů), čímž pomáhá růstu svalů, což je jasným ukazatelem jeho použití jako doplňku v kulturistice. Svaly ho používají jako svoje palivo. Zvyšuje fyzickou sílu. Snižuje riziko kornatění tepen, což je ukládání tukových a jiných látek do stěn cév/tepen (aterosklerózy). Pomáhá snížit obezitu


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.