Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Laurylsulfát sodný

Další názvy:
SLS, Sodium Lauryl Sulphate
Laurylsulfát sodný (SLS) je široce používaná povrchově aktivní látka v čisticích prostředcích, kosmetice a výrobcích osobní péče. SLS je to, co je známé jako „povrchově aktivní látka“. To znamená, že snižuje povrchové napětí mezi přísadami, a proto se používá jako čisticí a pěnící prostředek. Tyto přísady přispívají k pěnění a pěnění čisticím prostředkům a bublinkovým koupelím. 

Funguje tak, že přeměňuje tekutiny na pěnu a obvykle ji najdete ve věcech, jako jsou zubní pasty, mycí prostředky na tělo, mýdla a prací prostředky. Je také součástí průmyslových čisticích prostředků, koupelových solí a dokonce i make-upů. Stručně řečeno, pěna, kterou váš šampon vytváří, je obvykle díky SLS.
Když na pokožku používáme mycí nebo kosmetický přípravek, je to pravděpodobně kapalina složená z vody a oleje. Jak víme, olej a voda se nemíchají, takže je potřeba něco, aby ingredience držely pohromadě. Tomuto něčemu se říká povrchově aktivní látka. Povrchově aktivní látka umožňuje, aby se molekuly oleje a vody spojily – to je to, co se nachází v mýdlech a pracích prostředcích, takže můžeme umýt naše mastné tváře nebo nádobí vodou a zbavit se špíny. Vnější vrstva naší pokožky je speciálně navržena tak, aby udržela škodlivé látky mimo, a to je místo, kde může povrchově aktivní látka způsobit problémy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!