Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Lactobacillus acidophilus

Laktobacily jsou nejčastější probiotické bakterie.
Živé organismy (bakterie) tvořící bakteriální kulturu, která žije ve střevech. Probiotika jsou ovšem zdraví prospěšné bakterie, které příznivě ovlivňují zdraví člověka a střev. Ve střevech máme jak špatné, tak i dobré bakterie a probiotika (dobré bakterie) zlepšují rovnováhu těchto bakterií ve střevní mikroflóře. Zjednodušeně, pokud probiotika nedoplňujeme, začnou ve střevech převládat špatné (hnilobné) bakterie, což vede ke gastrointestinálním potížím, poruchám imunity a jiným problémům. 

Laktobacily posilují imunitní systém, zlepšují příznaky chřipky. Pomáhají snížit cholesterol v krvi. Díky podpoře zdraví střev pomáhají léčit a předcházet průjmu, zlepšují příznaky syndromu dráždivého tračníku. Působí jako prevence a léčba vaginálních infekcí. Pomáhají předcházet a snižovat alergické symptomy a ekzémy. 

Při doplňování laktobacilů se může objevit nadýmání a průjem. 

U lidí s oslabeným imunitním systémem, vážných onemocněních, u lidí po operaci a u nemocných kojenců je důležité užívat probiotika opatrně/v minimálním množství, ideálně se poradit s lékařem před začátkem jejich užívání. Mohlo by dojít k závažným vedlejším účinkům.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.