Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-valin

Další názvy:
Valin
L- valin je aminokyselina s rozvětveným řetězcem, která slouží k syntéze proteinů v lidském těle. L-valin je esenciální aminokyselina, kterou tělo nedokáže samo produkovat a proto je potřeba ji získat ze stravy. Není schopen se sám syntetizovat, tudíž musí být do těla dodán, především v podobě masa, mléčných výrobků (zejména tvarohu), obilovin, hub, arašídů a sóji. Nejběžnější použití je v doplňcích stravy. 
Doporučená denní dávka je 2-4g, která závisí na tělesné hmotnosti a kondici.

Tato aminokyselina pomáhá prevenci rozpadu svalů, podporuje svalovou syntézu, protože dodává svalům další glukózu, která je zodpovědná za produkci energie během fyzické aktivity. Využívá se k syntéze bílkovin. Je důležitý pro nervový systém a kognitivní fungování. Podporuje správný růst a vývoj dětí. Reguluje hladinu cukru v krvi. Valin je důležitý pro tělesné funkce a  pro regulaci imunitního systému. Valin není zpracován v játrech, ale přebírají ho svaly. Zlepšuje nespavost, nervozitu a potlačuje chutě k jídlu. Je důležitý pro obnovu svalové tkáně, protože pomáhá zmírnit její poškození.

Nedostatek L-Valinu v těle se může projevit únavou, bolestí hlavy, závratěmi nebo depresí.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!