Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-valin

Další názvy:
Valin
Je aminokyselina s rozvětveným řetězcem, která slouží k syntéze proteinů v lidském těle. L-valin je esenciální aminokyselina, kterou tělo nedokáže samo produkovat a proto je potřeba ji získat ze stravy. Není schopen se sám syntetizovat, tudíž musí být do těla dodán, především v podobě masa, mléčných výrobků (zejména tvarohu), obilovin, hub, arašídů a sóji. Nejběžnější použití je v doplňcích stravy. 
Doporučená denní dávka je 2-4g, která závisí na tělesné hmotnosti a kondici.

Tato aminokyselina pomáhá prevenci rozpadu svalů, podporuje svalovou syntézu, protože dodává svalům další glukózu, která je zodpovědná za produkci energie během fyzické aktivity. Využívá se k syntéze bílkovin. Je důležitý pro nervový systém a kognitivní fungování. Podporuje správný růst a vývoj dětí. Reguluje hladinu cukru v krvi. Valin je důležitý pro tělesné funkce a  pro regulaci imunitního systému. Valin není zpracován v játrech, ale přebírají ho svaly. Zlepšuje nespavost, nervozitu a potlačuje chutě k jídlu. Je důležitý pro obnovu svalové tkáně, protože pomáhá zmírnit její poškození.

Nedostatek L-Valinu v těle se může projevit únavou, bolestí hlavy, závratěmi nebo depresí.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.