Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-theanin

Další názvy:
L-theanine
L-theanin je aminokyselina, kterou si lidské tělo nedokáže vytvořit a zároveň není pro lidi nezbytná. Vyskytuje i ve formě tablet.
Je obsažen v zeleném a černém čaji a některé druhy hub taktéž L-theanin obsahují.

Tato aminokyselina může ovlivnit hladiny určitých chemických látek v mozku. Mezi tyto látky patří serotonin a dopamin, které ovlivňují náladu, spánek a emoce, a kortizol, který pomáhá tělu vyrovnat se stresem.
L-theanin pomáhá k lepší koncentraci a jiným kognitivním schopnostem, spánku. Může zlepšit funkci imunitního systému. Snižuje krevní tlak. Zmírňuje stres a pomáhá proti úzkostem. Podporuje relaxaci. Může snížit výskyt rakoviny. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.