Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-serin

Další názvy:
serin

L-serin je neesenciální aminokyselina, kterou si tělo dokáže vytvořit samo. Není nutné ji přijímat v potravě. Často se užívá s jinými aminokyselinami: glycin, arginin, leucin a tyrosin. Je produkován z glycinu a existuje ve 2 formách: L-serin, D-serin. Jako doplněk je v podobě kapsle a práškové formě.
Vyskytuje se ve vejcích, sójovém proteinu, arašídech a želatině. 

Je to nepostradatelná aminokyselina, která hraje klíčovou roli v syntéze bílkovin, neurotransmiterů, nukleotidů a lipidů. L-serin hraje důležitou roli ve funkci mozku a zdraví centrálního nervového systému, léčí onemocnění mozku a Alzheimerovu chorobu, také může léčit amyotrofickou laterální sklerózu (rozpad nervových buněk, svalová slabost). Posiluje imunitní systém, podporuje pravidelný spánek a je vhodný proti chronické únavě. Jednou z mnoha výhod serinu je jeho funkce při tvorbě fosfolipidů, které jsou potřebné pro vytvoření každé jednotlivé buňky v lidském těle.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.