Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-serin

Další názvy:
serin

L-serin je neesenciální aminokyselina, kterou si tělo dokáže vytvořit samo. Není nutné ji přijímat v potravě. Často se užívá s jinými aminokyselinami: glycin, arginin, leucin a tyrosin. Je produkován z glycinu a existuje ve 2 formách: L-serin, D-serin. Jako doplněk je v podobě kapsle a práškové formě.
Vyskytuje se ve vejcích, sójovém proteinu, arašídech a želatině. 

Je to nepostradatelná aminokyselina, která hraje klíčovou roli v syntéze bílkovin, neurotransmiterů, nukleotidů a lipidů. L-serin hraje důležitou roli ve funkci mozku a zdraví centrálního nervového systému, léčí onemocnění mozku a Alzheimerovu chorobu, také může léčit amyotrofickou laterální sklerózu (rozpad nervových buněk, svalová slabost). Posiluje imunitní systém, podporuje pravidelný spánek a je vhodný proti chronické únavě. Jednou z mnoha výhod serinu je jeho funkce při tvorbě fosfolipidů, které jsou potřebné pro vytvoření každé jednotlivé buňky v lidském těle.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.