Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-selenomethionin

Další názvy:
Selenometionin, L-selenomethionine
Selenomethionin je přirozeně se vyskytující alfa aminokyselina, což je aminokyselina, která má aminoskupinu vázanou na atom uhlíku sousedící s karboxylátovou skupinou (alfa uhlík).  Selenomethionin obsahuje selen vázaný na methionin kvůli optimální absorpci. Selen je důležitý minerál, který tělo nedokáže produkovat samo a proto je důležité jej přijímat ze stravy nebo doplňků. Nízké hladiny selenu mohou negativně ovlivnit zdraví srdce, kloubů, očí, imunitního systému, endokrinního a reprodukčního systému. Selen je důležitý v mnoha biochemických reakcí, kde působí jako kofaktor pro redukci antioxidačních enzymů. Díky snadné oxidaci umožní snížit hladinu reaktivních sloučenin kyslíku, kde patří i volné radikály, které mohou poškodit buňky. 
Selenomethionin se vyskytuje ve formě pevné látky, která je rozpustná ve vodě. Selenomethionin se podílí na řadě enzymatických reakcí. Díky o zvláště bezpečnou formu selenu, protože neuvolňuje anorganický selen do těla. 

Selenomethionin je možné nalézt v zázvoru, červené rýži, luštěninách, para ořechách a obilných zrn.

Vyskytuje se ve 2 formách, které jsou známé jako enantiomery (2 látky, které mají stejný sumární i strukturní vzorec, ale prostorové uspořádaní jejich molekul je v zrcadlových obrazech a současně je nelze ztotožnit): L-selenomethionin a D-selenomethionin. 

Selenomethionin se dokáže zabudovat do proteinů místo methioninu aniž by ovlivnil strukturu a funkci proteinů, což poskytuje možnost reverzibilního ukládání selenu v orgánech a tkáních. 

L-selenomethionin podporuje funkci štítné žlázy, podporuje imunitní systém. Dokáže regulovat zdravou hladinu cholesterolu. Podporuje zdraví srdce. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.