Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-methionine

Další názvy:
Methionin
Methionin je esenciální aminokyselina, která se nachází v proteinech, jak v potravinách, tak ve tkáních a orgánech těla. Methionin je jedna ze základních aminokyselin, která v našem těle produkuje hned několik důležitých molekul. Obsahuje síru a může v těle vytvářet další molekuly obsahující síru. Také se podílí na produkci bílkovin v našich buňkách a produkci cysteinu. Živočišné bílkoviny mají často vyšší obsah methioninu než rostlinné proteiny. Ti, kteří po rostlinné stravě mají nižší příjem aminokyselin obsahujících síru v potravě, mohou mít v krvi buď vyšší nebo nižší hladiny methioninu.
Methionin je obsažený v rybách, mase, obilninách nebo ořechách.

Methionin má antioxidační účinky. Používá se k produkci důležitých molekul. Působí jako spalovač tuků, pomáhá regulovat váhu. Působí preventivně proti poškození jater. Podporuje regeneraci svalů, nehtů a pokožky. Podporuje hojení ran. Léčí Parkinsonovu chorobu. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.