Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-lysine

Lysin je esenciální aminokyselina, tedy tělo si ji nedokáže vytvořit samo a je důležité ji získat z potravy. Je nezbytný pro mnoho tělesných funkcí, je nezbytným stavebním prvkem pro všechny bílkoviny v těle. Mimoto pomáhá vstřebávat některé minerály, podporuje růst kolagenu a pomáhá produkovat enzymy, protilátky a hormony.
Lysin je obsažený v červeném mase, kuřecím mase, rybách, vejcích, fazolích, čočce, parmezánu, ořechách, pšeničných kličkách, spirulině.

L-Lysin je důležitý pro imunitní systém, pohybový aparát, protože působí preventivně proti ztrátě svalů a úbytku kostí. Dále je důležitý pro metabolismus, detoxikaci a především pro kardiovaskulární systém. Snižuje krevní tlak a reguluje hladinu cukru v krvi. Snižuje únavu. Podporuje růst vlasů. Léčí úzkost.

Nedostatek L-valinu v těle se může projevit únavou, špatným soustředěním, nevolností, podrážděností, ztrátou vlasů, anorexií, anémií.

Nadbytek L-valinu se projeví vedlejšími účinky jako je průjem, žaludeční problémy/křeče nebo nevolnost.

Doplňky L-valinu by neměly užívat těhotné a kojící ženy, děti, a lidé s problémy s játry nebo ledvinami. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny jsou známé kvůli jejich dobrému vlivu na naše zdraví. V těle působí pozitivně na kardiovaskulární systém, pomáhají při budování svalové hmoty a příznivě ovlivňují naši náladu. Poněvadž si lidské tělo neumí vytvořit omega-3 mastné kyseliny, označují se tyto kyseliny jako „esenciální“, což znamená, že je musíme získat ze své stravy.