Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-lysine

Lysin je esenciální aminokyselina, tedy tělo si ji nedokáže vytvořit samo a je důležité ji získat z potravy. Je nezbytný pro mnoho tělesných funkcí, je nezbytným stavebním prvkem pro všechny bílkoviny v těle. Mimoto pomáhá vstřebávat některé minerály, podporuje růst kolagenu a pomáhá produkovat enzymy, protilátky a hormony.
Lysin je obsažený v červeném mase, kuřecím mase, rybách, vejcích, fazolích, čočce, parmezánu, ořechách, pšeničných kličkách, spirulině.

L-Lysin je důležitý pro imunitní systém, pohybový aparát, protože působí preventivně proti ztrátě svalů a úbytku kostí. Dále je důležitý pro metabolismus, detoxikaci a především pro kardiovaskulární systém. Snižuje krevní tlak a reguluje hladinu cukru v krvi. Snižuje únavu. Podporuje růst vlasů. Léčí úzkost.

Nedostatek L-lysinu v těle se může projevit únavou, špatným soustředěním, nevolností, podrážděností, ztrátou vlasů, anorexií, anémií.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.