Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-lysine

Lysin je esenciální aminokyselina, tedy tělo si ji nedokáže vytvořit samo a je důležité ji získat z potravy. Je nezbytný pro mnoho tělesných funkcí, je nezbytným stavebním prvkem pro všechny bílkoviny v těle. Mimoto pomáhá vstřebávat některé minerály, podporuje růst kolagenu a pomáhá produkovat enzymy, protilátky a hormony.
Lysin je obsažený v červeném mase, kuřecím mase, rybách, vejcích, fazolích, čočce, parmezánu, ořechách, pšeničných kličkách, spirulině.

L-Lysin je důležitý pro imunitní systém, pohybový aparát, protože působí preventivně proti ztrátě svalů a úbytku kostí. Dále je důležitý pro metabolismus, detoxikaci a především pro kardiovaskulární systém. Snižuje krevní tlak a reguluje hladinu cukru v krvi. Snižuje únavu. Podporuje růst vlasů. Léčí úzkost.

Nedostatek L-lysinu v těle se může projevit únavou, špatným soustředěním, nevolností, podrážděností, ztrátou vlasů, anorexií, anémií.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.