Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-isoleucin

Další názvy:
Isoleucin
Je esenciální aminokyselina s rozvětveným řetězcem, kterou tělo nedokáže produkovat samo, proto je ji důležité přijímat v potravě. Slouží jako palivo pro svalové buňky. L-isoleucin je nepostradatelný pro organismus kvůli syntéze probíhající ve svalech a mozku.
Potraviny které obsahují isoleucin: mléčné výrobky, tvaroh, ryby, kuře, ořechy a pšenice. 

Zvyšuje svalový metabolismus, podporuje spotřebu a příjem glukózy. Jednou z hlavních výhod užívání isoleucinu je jeho účinnost při tvorbě energie. Slouží k regeneraci svalové hmoty. V játrech se mění na krevní cukr. Při zranění je prospěšný při léčbě. Podporuje srážení krve v místě poranění a urychluje zotavení. Je nezbytný k tvorbě hemoglobinu. Reguluje hladinu cukru v krvi. U děti je nutný pro jejich růst. Pomáhá snižovat krevní tlak. 

Nedostatek isoleucinu se vyskytuje pouze kvůli špatné dietě.
Příznaky nedostatku: bolení hlavy, únava, deprese, podrážděná nálada, zmatenost, dermatitida (zánět kůže) či průjem.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.