Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-Glutamin

L- Glutamin se řadí mezi podmíněné esenciální aminokyseliny. Má v organismu mnoho funkcí. V první řadě je stavebním kamenem bílkovin, tvoří podstatnou součástí imunitního systému a podílí se na zdraví střev. Naše tělo je schopno tuto aminokyselinu vytvořit a ve skutečnosti je nejhojněji vyskytovaná aminokyselina v těle. L-glutamin se však nachází také v mnoha potravinách. Glutamin existuje ve 2 formách právě jako L-glutamin a také D-glutamin, které se liší molekulárním uspořádáním.
Největší množství se nachází v živočišných potravinách jako jsou vejce, hovězí maso a rostlinné zdroje je to rýže nebo kukuřice.

L-Glutamin hraje důležitou funkci v imunitním systému, protože během nemoci nebo zranění nemusí být organismus schopný L-glutaminu vyrobit dostatečné množství, proto je vhodné jen doplnit. Doplňky L-glutaminu mohou pomoci zlepšit funkci a chránit bílkoviny v těle. L-Glutamin pomáhá udržovat bariéru mezi střevy a zbytkem těla, je zdrojem energie pro buňky ve střevě a pomáhá správnému růstu střevních buněk. Je vhodný také pro sportovce a fyzicky aktivní osoby, pomáhá snižovat a cítit bolest protože během cvičení.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!