Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-fenylalanin

L-Fenylalanin je esenciální aminokyselina, která se v těle využívá k produkci bílkovin a jiných důležitých molekul. Fenylalanin se vyskytuje ve 2 formách, L-fenylalanin se nachází v potravinách a D-fenylalanin se využívá v lékařských aplikacích. Vyskytuje se v sójových produktech, mase, rybách, vejcích a mléčných výrobcích. Tyto 2 formy jsou téměř totožné, mají však odlišnou molekulární strukturu.

L-fenylalanin je důležitý pro podporu zdraví mozku a paměti. Podporuje duševní pohodu, kdy pomáhá bránit proti depresi. Snižuje projevy bolesti. Léčí kožní nemoci, některé výzkumy ukazují, že může léčit i vitiligo.

Vedlejší účinky nejsou známé při užívání, výjimkou jsou lidé s poruchou metabolismu aminokyselin fenylketonurií, kdy nedokážou správně zpracovat fenylalanin, což může vést k vysoké koncentraci, která může způsobit poškození mozku a duševní poruchy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny jsou známé kvůli jejich dobrému vlivu na naše zdraví. V těle působí pozitivně na kardiovaskulární systém, pomáhají při budování svalové hmoty a příznivě ovlivňují naši náladu. Poněvadž si lidské tělo neumí vytvořit omega-3 mastné kyseliny, označují se tyto kyseliny jako „esenciální“, což znamená, že je musíme získat ze své stravy.