Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kyselina stearová

Další názvy:
Stearic acid
Kyselina stearová je přirozeně syntetická mastná kyselina, známá také jako kyselina oktadekanová, může být extrahována ze živočišných či rostlinných tuků a olejů. Při výrobě se tuk či olej zahřívá a tlakuje, následně se umístí do vařící vody uvnitř destilačního stroje. Destilační stroj zachytí páru a přenáší ji přes chladící cívky, kdy dochází kde kondenzací kyseliny stearové a stává se kapalinou. Používá se v kosmetickém průmyslu a je hlavní složkou kokosového a bambuckého másla.

Kyselina stearová se používá v různých výrobcích, jako jsou kosmetické krémy, tělové oleje a mýdla, ale najdete ji i ve svíčkách a dokonce i v některých lécích. Často se také používá u produktů pro péči o pleť obličeje, kdy pomáhá čistit pokožku, odstraňuje nečistoty, pot nebo kožní maz a hydratuje pokožku. Kyselina u těchto produktů plní funkci zahušťovadla či ztužovadla.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.