Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kyselina hyaluronová

Další názvy:
Hyaluronic acid
Kyselina hyaluronová je čirá látka, kterou si tělo přirozeně vytváří. V lidském těle se kyselina hyaluronová nachází ve velké koncentraci v kůži, uvnitř kloubů, v očích a dalších tkáních, kde pomáhá udržovat kolagen, zlepšuje hydrataci a zajišťuje pružnost pokožky.

Kyselina hyaluronová je přirozeně produkována v lidském těle. Největší množství se nachází v kloubech, kůži, pojivových tkáních a očích.  Využívá se také jako doplněk ale iv kosmetických přípravcích jako jsou séra, oční kapky a injekce . Jde o klíčovou molekulu, která se podílí na hydrataci pokožky , protože má jedinečnou schopnost vázat a zadržovat molekuly vody.Snižuje vzhled jemných vrásek. Vyskytuje se přirozeně v pokožce a hraje důležitou roli při hojení ran. Její antibakteriální vlastnosti, pomáhají snížit riziko infekce při aplikaci na otevřené rany. Kromě toho je kyselina hyaluronová účinná při snižování bolesti kloubů u lidí s osteoartrózou. V kombinaci s chondroitinem sulfátu pomáhá snižovat symptomy refluxu kyseliny a uklidňuje poškozený jícen a urychluje proces obnovy.

Největší výhodou kyseliny hyaluronové je to, že má vysokou schopnost zadržovat vodu , ať už v pokožce, v očích nebo v měkkých tkáních. HA je viděta za glykosaminoglykan, což dává schopnost pojmout velký objem vody spolu s její vysokou viskozitou. V celém těle je distribuována v mnoha různých tkáních, zejména v kůži, kde udržuje hydrataci a strukturu. V pokožce tvoří asi polovina veškerého HA v celém těle.

Mezi další části těla, kde se HA koncentruje, patří šlachy a klouby, oční membrány, pupeční šňůra, synoviální tekutina, kostní tkáně, srdeční chlopně, plíce, aorta a prostata.  HA je v podstatě velmi dlouhý článek molekul sacharidů vázaných k sobě, které zadržují vodu, a proto umožňují pohyb tekutin.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.