Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kyselina hyaluronová

Další názvy:
Hyaluronic acid
Kyselina hyaluronová je čirá látka, kterou si tělo přirozeně vytváří. V lidském těle se kyselina hyaluronová nachází ve velké koncentraci v kůži, uvnitř kloubů, v očích a dalších tkáních, kde pomáhá udržovat kolagen, zlepšuje hydrataci a zajišťuje pružnost pokožky.

Kyselina hyaluronová je přirozeně produkována v lidském těle. Největší množství se nachází v kloubech, kůži, pojivových tkáních a očích.  Využívá se také jako doplněk ale iv kosmetických přípravcích jako jsou séra, oční kapky a injekce . Jde o klíčovou molekulu, která se podílí na hydrataci pokožky , protože má jedinečnou schopnost vázat a zadržovat molekuly vody.Snižuje vzhled jemných vrásek. Vyskytuje se přirozeně v pokožce a hraje důležitou roli při hojení ran. Její antibakteriální vlastnosti, pomáhají snížit riziko infekce při aplikaci na otevřené rany. Kromě toho je kyselina hyaluronová účinná při snižování bolesti kloubů u lidí s osteoartrózou. V kombinaci s chondroitinem sulfátu pomáhá snižovat symptomy refluxu kyseliny a uklidňuje poškozený jícen a urychluje proces obnovy.

Největší výhodou kyseliny hyaluronové je to, že má vysokou schopnost zadržovat vodu , ať už v pokožce, v očích nebo v měkkých tkáních. HA je viděta za glykosaminoglykan, což dává schopnost pojmout velký objem vody spolu s její vysokou viskozitou. V celém těle je distribuována v mnoha různých tkáních, zejména v kůži, kde udržuje hydrataci a strukturu. V pokožce tvoří asi polovina veškerého HA v celém těle.

Mezi další části těla, kde se HA koncentruje, patří šlachy a klouby, oční membrány, pupeční šňůra, synoviální tekutina, kostní tkáně, srdeční chlopně, plíce, aorta a prostata.  HA je v podstatě velmi dlouhý článek molekul sacharidů vázaných k sobě, které zadržují vodu, a proto umožňují pohyb tekutin.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.