Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kurkuma

Další názvy:
Indický šafrán, Curcuma longa, Zlaté koření
Kurkuma je indické koření, pro které je typická její žlutá barva. Patří do čeledi zázvorníkovité a je asi metr vysoká. Z rostliny se využívá kořen, který je tradičně používán v indické kuchyni a je součástí oblíbeného kari.

Kurkuma je významný antioxidant a tím je skvělým pomocníkem v boji s volnými radikály. Důležitou látkou je kurkumin. Obsahuje flavonoidy a má spoustu pozitivních účinků na lidský organismus. Má protizánětlivé, antiseptické a antibakteriální účinky. Pomáhá snižovat cholesterol, čímž působí proti zanášení stěn cév (ateroskleróze). Podporuje mozkovou činnost. Mimo jiné zlepšuje trávení a podporuje činnost jater a žlučníku, působí proti tvorbě žlučových kamenů. 

Kurkumin může pomoci zvrátit spoustu kroků v procesu srdečních chorob. Zlepšuje funkce endotelu, který tvoří stěnu cév a předchází tak, endoteliální dysfunkci, která zahrnuje neschopnost endotelu regulovat krevní tlak nebo srážení krve. 

Kurkumin se z kořene získává především extrakcí, ale ze samotného kořene si můžeme uvařit odvar. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.