Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kozlík lékařský

Další názvy:
Valerian Root, Valeriana officinalis
Kozlík lékařský je léčivá bylina, která roste v Evropě i Asii a může dorůst výšky až 1 metru. K léčivým účinkům se používá její kořen, který se sbírá brzy na jaře nebo na podzim. Kořen má silný zemitý zápach. Z kořenu kozlíku se nejčastěji připravují tinktury a odvary.

Tinktura kozlíku je vysoce návyková, proto je doporučeno ji používat maximálně 3 dny a poté udělat pauzu.

Kozlík lékařský obsahuje látku známou jako kyselina valarenová, o které se hovoří, že ovlivňuje receptory kyseliny gama-aminomáselné (GABA) v mozku. Předpokládá se, že jedním z účelů GABA je potlačit strach nebo úzkost zažívaném při nadměrném množství nervových buněk.

Bývá spojován se sedativními účinky a slouží jako podpora spánku. Nejen, že pomáhá v prvních fázích usínání, ale také zlepšuje celkovou kvalitu spánku v průběhu noci. Pomáhá zmírnit úzkostné stavy, stres a deprese. Dokonce se o něm hovoří v souvislosti se zmírněním příznaků OCD (obsedantně kompulzivní porucha). Neméně důležitým benefitem Kozlíku lékařského je určitě tlumení příznaků menopauzy, jako jsou zejména návaly horka a příznaků PMS (premenstruačního syndromu). Navíc pomáhá při bolestech hlavy a žaludku. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.