Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Extrakt z kopřivy dvoudomé

Další názvy:
Urtica dioica, Nettle root, Kopřiva dvoudomá, Urtica Dioica Leaf Extract
Kopřiva dvoudomá je rostlina, která má na svých stoncích a listech pálivé chloupky, které obsahují chemikálie jako kyselinu mravenčí a histamin. Chloupky způsobují podráždění - puchýřky, svědění, zarudnutí. Extrakt se vyrábí z listů jejich louhováním a z kořenu kopřivy. Její účinky jsou více než ohromující. 
Kopřiva obsahuje vitaminy A, C a K a několik vitamínů skupiny B. Z minerálů obsahuje především vápník, železo, fosfor, draslík a sodík. Dále obsahuje kyselinu linolovou, kyselinu linolenovou, palmitovou, stearovou, olejovou a celou řadu polyfenolů. Obsahuje také acetylcholin a serotonin.

Extrakt z kopřivy má protizánětlivé a antioxidační účinky, pomáhá při léčbě zánětlivého onemocnění kloubů (artritidy), kdy pomáhá při zmírnění jejích příznaků jako je bolest, otok, zčervenání nebo omezení pohybu. Používá se při onemocnění jater, léčí ledvinové kameny a infekci močových cest. Má detoxikační vlastnosti, podporuje krvetvorbu a proto je vhodná při chudokrevnosti/anémii. Snižuje zánětlivost a příznaky spojené se zvětšenou prostatou a může zpomalit její růst. Snižuje krevní tlak, kontroluje hladinu cukru v krvi, léčí onemocnění dýchacích cest, tlumí bolest. 

Řada studií uvádí, že kopřiva může pomoci zmírnit projevy sezónní alergie jako je kýchání a svědění. V kosmetice je součástí šamponů proti vypadávání vlasů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.