Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kolostrum

Další názvy:
Colostrum
Kolostrum jiným názvem mlezivo je první tekutina, kterou produkují těla savců pár hodin po porodu, jde o mléčnou tekutinu, která se tvoří před zahájením tvorby mateřského mléka. Je hustší konzistence a lehce nažloutlé barvy díky vyššímu obsahu beta karotenu. Je velmi výživné a obsahuje vysoké hladiny protilátek, které dokážou bojovat s infekcemi a bakteriemi. Kolostrum se dá sehnat i jako doplněk stravy a je možné jej užívat i v dospělém věku, jedná o hovězí kolostrum, které se nejvíce podobá lidskému. Kolostrum obsahuje spoustu bioaktivních látek, které podporují imunitu, a tím jsou v prvních dnech savců nejdůležitější.
Z nejdůležitějších látek kolostra jsou imunoglobuliny, což jsou vlastně protilátky, které se významně podporují imunitní systém. 
Z vitamínů můžeme v kolostru nalézt vitamíny skupiny B2, B9, B12 (podílí se na správné funkci nervového systému), dále pak vitamíny skupiny A a D. Obsahuje laktoferrin, růstové hormony a minerální látky a to zejména vápník, draslík, sodík, zinek a hořčík.

Kolostrum se podílí na léčbě trombocytopenie (snížení trombocytů v krvi), chudokrevnosti, roztroušené sklerózy nebo únavového syndromu. Právě imunoglobuliny jsou v našem těle první, které se setkávají s patogeny, infekcemi, alergiemi a toxickými molekulami. Podporuje správný vývoj a růst novorozenců. Podporuje zdraví střev, léčí infekční onemocnění a léčí průjem. Působí preventivně proti nachlazení a chřipce. Zvyšuje energii.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.