Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kolostrum

Další názvy:
Colostrum
Kolostrum jiným názvem mlezivo je první tekutina, kterou produkují těla savců pár hodin po porodu, jde o mléčnou tekutinu, která se tvoří před zahájením tvorby mateřského mléka. Je hustší konzistence a lehce nažloutlé barvy díky vyššímu obsahu beta karotenu. Je velmi výživné a obsahuje vysoké hladiny protilátek, které dokážou bojovat s infekcemi a bakteriemi. Kolostrum se dá sehnat i jako doplněk stravy a je možné jej užívat i v dospělém věku, jedná o hovězí kolostrum, které se nejvíce podobá lidskému. Colostrum obsahuje spoustu bioaktivních látek, které podporují imunitu, a tím jsou v prvních dnech savců nejdůležitější.
Z nejdůležitějších látek kolostra jsou imunoglobuliny, což jsou vlastně protilátky, které se významně podporují imunitní systém. 
Z vitamínů můžeme v kolostru nalézt vitamíny skupiny B2, B9, B12 (podílí se na správné funkci nervového systému), dále pak vitamíny skupiny A a D. Obsahuje laktoferrin, růstového hormony a minerální látky a to zejména vápník, draslík, sodík, zinek a hořčík.

Kolostrum se podílí na léčbě trombocytopenie (snížení trombocytů v krvi), chudokrevnosti, roztroušené sklerózy nebo únavového syndromu. Právě imunoglobuliny jsou v našem těle první, které se setkávají s patogeny, infekcemi, alergiemi a toxickými molekulami. Podporuje správný vývoj a růst novorozenců. Podporuje zdraví střev, léčí infekční onemocnění a léčí průjem. Působí preventivně proti nachlazení a chřipce. Zvyšuje energie.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.