Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Hydrolyzovaný kolagen typu I a III (hovězí)

Kolagen je protein, který se hojně vyskytuje v lidském těle i u mnoha zvířat. Slouží jako hlavní stavební kámen kůže, kostí, šlach, svalů a vazů. Hovězí kolagen se získává z krav, jejichž kosti a jiné vedlejší produkty jsou vařené ve vodě, kdy se následně kolagen extrahuje, suší a rozemele na prášek. Je hodně oblíbený jako doplněk a jako přídatná potravinářská látka. Hovězí kolagen zvyšuje kolagen typu I a III v těle. Doplňky se vyskytují ve formě želatiny a hydrolyzovaného kolagenu. Hydrolyzovaný kolagen je kolagen, který má po řadě chemických reakcí kratší molekulové řetězce štěpených látek, díky tomu je snadněji absorbován tělem a hlavně si tělo z hydrolyzovaného kolagenu efektivněji vybere potřebné látky. 
Vyskytuje se v tkání kráv. 

Mezi účinky hovězího kolagenu patří podpora elasticity kůže, redukce vrásek. Zvyšuje hydrataci kůže. Zmírňuje příznaky osteoartrózy - kloubní onemocnění, při kterém dochází k poruše obnovy kloubní chrupavky. Zabraňuje úbytku kostní hmoty a pomáhá při řídnutí kostí.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.