Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kofein

Další názvy:
Caffeine
Kofein je alkaloid, který se přirozeně vyskytuje v různých rostlinách a získává se z teobrominu. Kofein je jednou z nejpoužívanějších látek a zároveň podléhá mnoha výzkumům, pokud jde o jeho působení na tělo. Řadí se mezi nootropika. Po konzumaci kofeinu se rychle vstřebává ze střeva do krevního řečiště, odtud putuje do jater a rozkládá se na sloučeniny, které mohou ovlivnit funkci některých orgánů.
Kofein je známý stimulant, který se přirozeně vyskytuje v čaji, semenech kávovníku, kakaových bobech, semenech quarany a listech yerby.

Kofein funguje tak, že stimuluje mozek a centrální nervový systém. Pomáhá zabránit nástupu únavy a vyčerpání - Kofein blokuje účinky adenosinu, což je neurotransmiter, který uklidňuje mozek a způsobuje únavu, zlepšuje paměť, soustředění. Kofein může pozitivně působit na naši náladu, snížit pravděpodobnost depresí, stimuluje funkci mozku a chrání před Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Má laxativní účinek, pomáhá proti zácpě. Zvyšuje krevní tlak.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.