Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Koenzym Q10

Další názvy:
Ubichinon, Co-enzyme Q10, COQ10
Koenzym Q10 je sloučenina, která pomáhá vytvářet energii v buňkách. Tělo ji produkuje přirozeně, ale s věkem produkce klesá. Jednou z hlavních funkcí koenzymu Q10 je, že se podílí na produkci ATP (adenosifosfátu), který se podílí na přenosu energie v buňkách. Jeho další zásadním úkolem je sloužit jako antioxidant a chránit buňky před oxidačním stresem. Koenzym Q10 je přítomen v každé buňce těla, nejvyšší koncentrace je ovšem v orgánech s největšími nároky na energii jako je srdce, ledviny, plíce a játra. V potravinách se koenzym Q10 nachází v kuřecím, hovězím a vepřovém mase, dále ve špenátu, brokolici a rybách. 
Řada žen má tuto sloučeninu spojenou s kosmetickými produkty proti stárnutí. Koenzym Q10 totiž pomáhá bojovat proti známkám stárnutí v důsledku se snížením volných radikálů a zvýšením antioxidační kapacity.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.