Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Koenzym Q10

Další názvy:
Ubichinon, Co-enzyme Q10, COQ10
Koenzym Q10 je sloučenina, která pomáhá vytvářet energii v buňkách. Tělo ji produkuje přirozeně, ale s věkem produkce klesá. Jednou z hlavních funkcí koenzymu Q10 je, že se podílí na produkci ATP (adenosifosfátu), který se podílí na přenosu energie v buňkách. Jeho další zásadním úkolem je sloužit jako antioxidant a chránit buňky před oxidačním stresem. Koenzym Q10 je přítomen v každé buňce těla, nejvyšší koncentrace je ovšem v orgánech s největšími nároky na energii jako je srdce, ledviny, plíce a játra. V potravinách se koenzym Q10 nachází v kuřecím, hovězím a vepřovém mase, dále ve špenátu, brokolici a rybách. 
Řada žen má tuto sloučeninu spojenou s kosmetickými produkty proti stárnutí. Koenzym Q10 totiž pomáhá bojovat proti známkám stárnutí v důsledku se snížením volných radikálů a zvýšením antioxidační kapacity.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.