Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Klanopraška čínská

Další názvy:
Schisandra chinensis
Klanopraška čínská je opadavá, keřovitá, pravotočivá liána bez úponků, dorůstající podle podmínek až do délky 10 a více metrů. Schizandra má bobulovité ovoce pocházející ze severovýchodní Číny a částí Ruska. Jedná se o významný adaptogen. V tradiční čínské medicíně byla schisandra používaná k podpoře rovnováhy mezi jin a jang. Říká se, že pomáhá „uklidnit srdce a ducha“ a má pozitivní účinky na mozek, ledviny, játra a plíce. Schizandra je asi nejznámější jako podpora zdraví jater a taktéž může pomoci s únavou nadledvin. Navíc se jedná o tonikum, které podporuje funkce mozku (včetně koncentrace, paměti a duševní energie). Dále podporuje trávení, hormonální rovnováhu a vyživuje pokožku. Používá se k celkové vitalitě organismu, zpomalení procesu stárnutí, zvýšení energie, při únavě a k posílení libida.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.