Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Katuaba

Další názvy:
Catuaba bark, Caramuru, Tatuaba
Katuaba je malý, kvetoucí strom, který pochází z Amazonie. Jde přírodní lék, který obvykle pochází z kůry stromu pocházejícího z amazonského deštného pralesa. Na léčebné přínosy bylo provedeno malé množství studií, ale předběžné výzkumy ukazují, že mají pozitivní účinky na zdraví.
Aktivní složkou jsou alkaloidy, což jsou organické sloučeniny rostlin. 


Před stovkami let objevil brazilský rod Tupi, že kůra catuaba má afrodiziakální vlastnosti, léčí erektilní dysfunkci a zvyšuje sexuální výkonPití catuaba čaje vede k posílení libida. Nyní je catuaba jednou z nejoblíbenějších amazonských afrodiziakálních rostlin na světě a je zahrnuta v mnoha produktech. Katuaba stimuluje nervový systém a kromě toho se užívá při úzkostech a depresích. Léčí astma, bakteriální infekce, zánět průdušek (bronchitidu). Aktivní složkou jsou alkaloidy, což jsou organické sloučeniny rostlin. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.