Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Katuaba

Další názvy:
Catuaba bark, Caramuru, Tatuaba
Katuaba je malý, kvetoucí strom, který pochází z Amazonie. Jde přírodní lék, který obvykle pochází z kůry stromu pocházejícího z amazonského deštného pralesa. Na léčebné přínosy bylo provedeno malé množství studií, ale předběžné výzkumy ukazují, že mají pozitivní účinky na zdraví.
Aktivní složkou jsou alkaloidy, což jsou organické sloučeniny rostlin. 


Před stovkami let objevil brazilský rod Tupi, že kůra catuaba má afrodiziakální vlastnosti, léčí erektilní dysfunkci a zvyšuje sexuální výkonPití catuaba čaje vede k posílení libida. Nyní je catuaba jednou z nejoblíbenějších amazonských afrodiziakálních rostlin na světě a je zahrnuta v mnoha produktech. Katuaba stimuluje nervový systém a kromě toho se užívá při úzkostech a depresích. Léčí astma, bakteriální infekce, zánět průdušek (bronchitidu). Aktivní složkou jsou alkaloidy, což jsou organické sloučeniny rostlin. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.