Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kanabinoidy

Kanabinoidy jsou sloučeniny, které se přirozeně vyskytují v rostlině konopí. Mezi kanabinoidy patří asi 66 sloučenin ze všech, které jsou obsaženy v rostlině. Nejznámější sloučenina v konopí je tretahydrokanabinol THC, který má psychoaktivní účinky. 

Kanabinoidy jsou rozděleny do následujících podtříd: kanabigeroly CBG, kannabidiol CBD, kannabichromenes CBC, tetrahydrokanabinol THC, kannabinol CBN, kannabinodiol CBDL, kanabitriol CBT, kanabielsoin CBE, kanabicyklol CBL. Jednotlivé kanabionidy mají kanabionidní kyseliny, které mají antibiotické vlastnosti. Právě z těchto kyselin vlivem vystavení tepelné energii dochází k přeměně na rostlinné kanabinoidy.

Kanabinoidy díky interakcí se specifickými kanabionidními receptory přítomnými na povrchu buněk mají různé účinky. Receptory jsou v různých částech centrálního nervového systému, přičemž hlavní kanabinoidní receptory v těle jsou CB1 a CB2. 
Kanabinoidy svými účinky dokážou ovlivnit paměť, poznání a psychomotorický výkon, dokážou změnit vnímání bolesti a změnit náladu. 

Kanabinoidy se dělí podle stupně jejich psychoaktivity. Nejvíce vyskytovaným kanabinoidem je CBD, který pomáhá proti úzkosti. Kanabinoid THC má jasné intoxikační účinky.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.