Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kanabinoid CBV

Kanabinoid CBV neboli kanabivarin je chemická sloučenina obsažená v konopí. Jedná se o druhý nejhojnější kanabinoid v konopí. Je považován za nepsychoaktivní kanabinoid, neprodukuje euferické vedlejší účinky jako tomu bývá u THC. V čerstvém konopí je obsažen v minimálním množství, je produktem oxidace tetrahydrokanabivarinu THCV. Kanabivarin má podobnou strukturu jako kanabinol. 
Kanabivarol má nedostatečný výzkum. Kanabivarol patří do skupiny fytocannabinoidů, která obsahuje kanabinoidy. Právě fytocannabinoidy jsou zkoumány jako celek, aby se zjistila účinnost Kanabinoidu CBV.

Předběžný výzkum udává, že má CBV endokanabinoidní systém. CBV lze využít při léčbě psychiatrických poruch a nálad. Některé výzkumy udávají, že pomáhá při neuropatických bolestí, rozstroušené skleróze a nádoru na mozku. Má pozitivní vliv na sexualitu, kdy zvyšuje libido. Potlačuje chuť k jídlu, pomáhá regulovat hmotnost. Reguluje tělesný metabolismus. Může pomoci léčit poruchy spánku. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.